Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem?

Stolica naszego kraju jest wspaniałym miastem, które ma wiele do zaoferowania turystom. Miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie jest naprawdę dużo. Planując samodzielną wyprawę do stolicy, informacji na temat ciekawych atrakcji turystycznych szukamy oczywiście w Internecie. I z całą pewnością znajdziemy wiele miejsc, które będziemy chcieli odwiedzić. Jednak samodzielne zwiedzanie Warszawy będzie pozbawione tego specyficznego klimatu, tajemnic, ciekawostek.

Aby dowiedzieć się więcej i poznać wiele interesujących faktów, których nie da nam Internet, możemy skorzystać z pomocy przewodnika. Z całą pewnością zna on wiele ciekawostek, które zasłyszał od rodowitych mieszkańców Warszawy, znających przecież historię każdej ulicy tego miasta. Wycieczka z przewodnikiem wcale nie musi być droga. A po zapoznaniu się z miejscami historycznymi i kulturowymi, wieczór możemy spędzić już tylko z rodziną lub z drugą połówka udając się np. do teatru. Więcej informacji na temat zorganizowanych wycieczek po Warszawie możemy zdobyć w tym miejscu: warszawazwiedzanie.pl.

Liczne wydarzenia kulturalne

Po długim zwiedzaniu Warszawy z przewodnikiem przychodzi wolny wieczór, podczas którego możemy nieco odpocząć po przebytych pieszo kilometrach. W tym celu możemy się udać na kolację do jednej z restauracji na warszawskiej starówce. Po posiłku natomiast warto udać się do teatru. Tych w stolicy jest ponad 15 na czele ze wspaniałym i zapierającym dech w piersiach Teatrem Narodowym. Pamiętajmy jednak, że bilety na spektakle w warszawskich teatrach trzeba sobie zarezerwować dużo wcześniej.

A jeśli pragniemy przeżyć inny rodzaj emocji, możemy zapoznać się z rozpiską wydarzeń, które będą mieć miejsce na Stadionie Narodowym. Obiekt wybudowany na Euro 2012 dzisiaj spełnia wiele ról. Organizowane są tutaj mecze z różnych dyscyplin sportu, pokazy motoryzacyjne, koncerty, a także inne wydarzenia kulturalne. Jeśli w niedalekiej przyszłości na Stadionie Narodowym będzie działo się coś co nas zainteresuje, to dzień zwiedzania Warszawy mamy już ustalony.

W Warszawie łatwo się zakochać

Stolica naszego kraju budzi mieszane emocje, nie brakuje krytycznych głosów, które dość mocno mijają się z prawdą. Ciekawe jest to, że większość tych negatywnych opinii pochodzi od ludzi, którzy… nigdy Warszawy nie widzieli.

Bowiem wystarczy jeden dzień spędzony w tym wyjątkowym mieście, by docenić uroki i bogactwo historyczno-kulturowe, które jest obecne w Warszawie. A poznając kolejne tajemnice i ciekawostki na temat stolicy Polski, zakochujemy się w tym mieście coraz bardziej. W drodze powrotnej do naszego rodzinnego miasta z całą pewnością będziemy już planować kolejną wycieczkę do Warszawy.

Wydrukuj ten wpis Wydrukuj ten wpis
Możesz zostawić wiadomość, lub informacje zwrotną (trackback) do własnej strony.

Zostaw odpowiedź

 

Powered by WordPress