Wypasiona zima tylko w Świętokrzyskiem!

Kielce, 29 grudnia 2010 r. ? Na przełomie roku województwo świętokrzyskie zagości w TVP1 w ramach projektu ?Wypasiona Zima?. Widzowie w kilku odsłonach odwiedzą z kamerą przygotowane do sezonu stoki, spotkają się ze znanymi osobami ze Świętokrzyskiego i zajrzą do regionalnej kuchni. Wydarzenie jest finansowane przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.

– Udział w projekcie ?Wypasiona Zima? to kolejny krok w kierunku przełamania stereotypu, że najlepszym miejscem na zimowe szaleństwo jest Zakopane i jego okolice. Pokażemy, że nasz region oprócz równie dobrego przygotowania stoków do sezonu, zapewnia także lepsze warunki do turystyki rodzinnej, więcej swobody i wiele dodatkowych atrakcji – podkreśla Małgorzata Wilk-Grzywna, Dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Świętokrzyskie pojawi się na antenie TVP1 już w piątek, 31 grudnia, w programie Kawa czy Herbata podczas 4 pięciominutowych wejść na żywo z Placu Artystów w Kielcach w godz. 6:00 – 8:00 oraz w 3-minutowej i 8-minutowej relacji o godz. 12:10 i 14:48. W sobotę 1 stycznia kamera przeniesie się na stok do Niestachowa, gdzie już od 9:27 zaglądać będzie m.in. do specjalnie przygotowanej kuchni na stoku, w której powstawać będą specjały regionalne. Finał wielkiego gotowania oraz kolejne wejście na żywo zaplanowano na godzinę 16:48. Niedzielne spotkania ze Świętokrzyskim zaplanowano na godziny 11:13 oraz 16:50.

Podczas trzydniowego programu widzowie odwiedzą świętokrzyskie stoki: Kielce-Stadion, Niestachów, Sabat-Krajno oraz Szwajcarię Bałtowską, spotkają się z osobami blisko związanymi z województwem, odwiedzą inne atrakcje regionu jak Muzeum Zabawek i Zabawy a także poznają tajemnice regionalnej kuchni.

Więcej na www.swietokrzyskie.travel

Wydrukuj ten wpis Wydrukuj ten wpis
Możesz zostawić wiadomość, lub informacje zwrotną (trackback) do własnej strony.

Zostaw odpowiedź

 

Powered by WordPress