Urlop w polskich górach – nie tylko Zakopane

Urlop w polskich górach to nie tylko Zakopane, choć wiele osób może mieć do tej miejscowości sentyment. Tym, co przemawia za mniej komercyjnymi miejscowościami jest brak smogu (który co roku unosi się nad Zakopanem), ale też tańsze noclegi i mniej kuszących pamiątek z gór, przez które nie można spacerować w spokoju Krupówkami, bo trzeba dzieciom tłumaczyć, dlaczego nie kupimy kolejnej pamiątki. Jeśli chcesz poczuć łączność z przyrodą i zrelaksować się na urlopie z dziećmi, odwiedź Beskid Sądecki.

Atrakcje turystyczne Beskidu Sądeckiego

Na ten region składają się trzy pasma górskie: Pasmo Radziejowej, Góry Leluchowskie oraz Pasmo Jaworzyny. Beskid Sądecki to propozycja na urlop zarówno latem, gdy można wjechać gondolą na Jaworzynę Krynicką, poczuć jedność z przyrodą, spacerować malowniczymi szlakami. Jednak Beskid Sądecki to przede wszystkim trasy narciarskie. Możemy korzystać z wyciągu w Krynicy, ale mamy też do wyboru stację narciarską Tylicz. Beskid Sądecki przyciąga turystów niezniszczoną, dziewiczą przyrodą, dumą tego regionu jest Popradzki Park Krajobrazowy o powierzchni 54 tysięcy hektarów, który jest największym tego typu terenem w Polsce. Porastają go lasy świerkowe, jodłowe i bukowe. W parku są także źródła wód mineralnych. To tu znajdują się jaskinie i skały ukryte w gęstym lesie. Dla miłośników atrakcji turystycznych źródłem niezapomnianych wrażeń będzie Szlak Architektury Drewnianej, gdzie można podziwiać cerkwie, kościoły oraz wille, w których znajdują się uzdrowiska.

Noclegi w Beskidzie Sądeckim

W Beskidzie Sądeckim mamy do wyboru zarówno eleganckie hotele, SPA, jak i schroniska turystyczne oraz sanatoria i prywatne domy wypoczynkowe. Bez wątpienia zaletą urlopu w tym regionie są niższe ceny, niż w komercyjnych miejscowościach, takich jak Zakopane. Nie będziemy też narzekać na nadmiar turystów, nie licząc okresu ferii zimowych. Jakie miejscowości warto odwiedzić w Beskidzie Sądeckim? Szczawnicę, Muszynę, Krynicę Zdrój oraz Wierchomlę, które w większości stanowią uzdrowiska.

Domki w górach

Ciekawą opcją noclegów są domki w górach, prezentujemy kilka możliwości:

Domki w ośrodku Wczasy pod Gruszą, ul. Belna Górna 25, 38-340 Biecz

• LuxDomki, Jaworki, ul. Biała Woda 65, 34-460 Szczawnica

• Beskidzki Kącik, Wierchomla Wielka 175, 33-350 Wierchomla Wielka

• Domek 87 i Pokoje, ul. Krótka 17B, 33-380 Krynica-Zdrój

• Domki Góralskie, ul. Daszyńskiego 9A, 33-350 Piwniczna-Zdrój,

Wydrukuj ten wpis Wydrukuj ten wpis
Możesz zostawić wiadomość, lub informacje zwrotną (trackback) do własnej strony.

Zostaw odpowiedź

 

Powered by WordPress