Puchar Mistrzów w Krakowie

Kibice w Krakowie od lat czekają na awans drużyny ze stolicy Małopolski do prestiżowej Ligi Mistrzów. Najbliższa taka okazja może nadarzyć się dopiero w  przyszłym roku, jednak już 29 września na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego będzie można podziwiać okazałe trofeum przyznawane za triumf w Lidze Mistrzów.

Kraków obok Wrocławia, Poznania i Warszawy będzie gospodarzem Trophy Tour 2010. W dniach 28 września ? 3 października kibice w Polsce będą mogli oglądać najcenniejsze klubowe trofeum piłkarskie. Liga Mistrzów bije rekordy popularności na całym świecie, także w naszym kraju, mimo że od ponad 13 lat nasze kluby są za słabe, by do niej awansować. Ostatnio taka sztuka udała się drużynie Widzewa Łódź, która grała wtedy w grupie z późniejszym triumfatorem Borussią Dortmund i jako jedyna nie przegrała z nimi meczu na własnym stadionie. Aktualnie tytułu broni Inter Mediolan, który pokonał w majowym finale Bayern Monachium.

Kibice w Polsce na własne oczy będą mogli zobaczyć trofeum, które jest obiektem pożądania wszystkich zespołów w Europie. Obecny puchar ma wysokość 73,5 cm i waży 8,5 kg, jest szóstym z kolei i powstał w 2006 roku. W Krakowie trofeum wystawione będzie na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Podczas imprezy w Krakowie zobaczymy wybitnych polskich piłkarzy, dla uczestników przygotowano także liczne atrakcje, m. in. konkursy i turnieje. Dla  kibiców będzie to świetna okazja, by choć na chwilę poczuć atmosferę magicznej Ligi Mistrzów i z bliska zobaczyć Puchar, o który walczą najlepsze drużyny w Europie.

Przy okazji Trophy Tour warto  popytać o tanie noclegi  w Krakowie i  dłużej zatrzymać się w Grodzie Kraka, by poznać jego liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Stolica Małopolski to jeden z głównych ośrodków kulturalnych i sportowych w naszym kraju, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można także wybrać się na nowo budowane stadiony Wisły i Cracovii, których wreszcie nie będzie trzeba się wstydzić w Europie. Może na którymś z nich rozegrany zostanie mecz Ligi Mistrzów?

Trophy Tour 2010

Wrocław 28 września,

Kraków 29 września,

Poznań 30 września,

Warszawa, 1-3 października

KJ

grafika: www.wikipedia.pl

Wydrukuj ten wpis Wydrukuj ten wpis
Możesz zostawić wiadomość, lub informacje zwrotną (trackback) do własnej strony.

Zostaw odpowiedź

 

Powered by WordPress