Ile kosztuje nocowanie w Kościelisku?

Kościelisko znajdujące się niedaleko Zakopanego jest jedną z popularnych miejscowości wakacyjnych wyjazdów – zarówno w celu wypoczynkowym, jak i uprawniania sportów. Dobra lokalizacja oraz spokój czekający na przyjeżdżających do Kościeliska, ponadto świetnie rozwinięta baza noclegowa powodują, że przyjeżdża tutaj z roku na rok coraz więcej turystów. Z jakimi cenami trzeba się tu liczyć?

Wieś Kościelisko, która liczy sobie niecałe 4 tysiące osób, jest tańsza od znajdującego się nieopodal Zakopanego, co jest jej dużym atutem i powodem ciągłego rozwoju. Powstają tu nowe wille, apartamenty, także pokoje gościnne, więc podróżnicy chcący odwiedzić malownicze Tatry mają w czym przebierać.

Już od 20 złotych

W Kościelisku można nocować naprawdę tanio, ale warto pamiętać o tym, że nie zawsze niska cena idzie w parze z dobrym komfortem wypoczynku. Wystarczy przejrzeć oferty kwater prywatnych, gdzie ceny nieraz rozpoczynają się już od około 20 złotych na osobę na dzień. To naprawdę niewiele, ale zwykle cena ta dotyczy pokoju dla więcej niż 5 osób, bez łazienki, a dodatkowo nie zawsze w ciekawym standardzie. Podana cena, z która można spotkać się na wielu portalach z ogłoszeniami o noclegach, dotyczy też przeważnie okresu poza sezonem, dlatego trzeba wziąć poprawkę na wyższą opłatę w czasie wakacji letnich lub zimowych ferii.

Wille wcale nie takie drogie

Coraz większym powodzeniem w górach cieszą się obecnie Wille. Oferują komfortowe noclegi w pokojach z łazienkami, wyżywienie, różnego rodzaju atrakcje dla gości, także tych najmłodszych, a ich ceny nie są także spore. Wystarczy wejść na stronę internetową Willi Tatry, jednej z najbardziej popularne willi w Kościelisku, aby przekonać się o tym, że zanocować można tutaj już od 45 złotych na dobę. Aktualne ceny prezentowane są pod adresem: http://www.willatatry.pl/pokoje-i-ceny-zakopane-koscielisko.

Hotele od 100 złotych na osobę

Dość drogą propozycją są hotele. Są one zlokalizowane bliżej Zakopanego, dlatego też zwykle i ich cena jest dość wysoka. Gdy jednak szuka się głównie komfortu i pełne obsługi, mogą być atrakcyjną propozycją. Tutaj trzeba przygotować się na wydatek minimum 100 złotych za osobę.

Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu cen?

Każdy kto szukał noclegów w sieci wie, że podawane na stronach internetowych ceny noclegów nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Najlepiej dzwonić i sprawdzać samemu, żeby mieć pewność, że z noclegu za 30 złotych na osobę nie trzeba będzie zapłacić ponad dwa razy więcej. Dodatkowo warto sprawdzać standard pokoju oraz to, co wchodzi w skład ceny. Nieraz ta najniższa dotyczy tylko grup zorganizowanych, przykładowo minimum 10-osobowych. Warto też pamiętać o tym, że niższe ceny dotyczą głównie okresów poza sezonem turystycznym.

Kościelisko nie jest wobec tego drogim miejscem do nocowania. Wystarczy tylko sprawdzić oferty online, aby znaleźć dla siebie i bliskich coś interesującego, a następnie dokonać rezerwacji. Życzymy udanego pobytu w Kościelisku!

Wydrukuj ten wpis Wydrukuj ten wpis
Możesz zostawić wiadomość, lub informacje zwrotną (trackback) do własnej strony.

Zostaw odpowiedź

 

Powered by WordPress